Francouzština - základy, cvičení a testy

Ať už jedete na pracovní cestu, dovolenou nebo krátký výlet, základy francouzštiny se Vám budou hodit nejen ve Francii, ale také v Kanadě, v mnoha částech Afriky, v Belgii a Švýcarsku nebo na Seychelách. Není těžké se naučit základní fráze a slovíčka a využijete je při pobytu ve francouzsky mluvících zemích každý den. 
 
Francouzské základy
Pokud se potřebujete především na základní úrovni v cizině domluvit, je nejspíš zbytečné na začátku probírat množství francouzských časů, nebo se soustředit na psaní slovíček a vět. Protože chcete především mluvit a pokud možno i rozumět základním slovům, zaměřte se na ty naprosto základní. Francouzské pozdravy jsou jednoduché a také známé, „bonjour“ jste již bezpochyby slyšeli a také víte, co znamená „bonsoir“, například ze známé písničky. „Au revoir“ je stejně slavné, ani „merci“ už nás nepřekvapí. Na všechna tato slova, která už nejspíš znáte, pak můžete začít navazovat a přidávat další a další výrazy. 
 
Opakování je matka moudrosti
Pokud nežijete ve francouzsky mluvící zemi a netkáváte se s tímto jazykem každý den, je potřeba ho opakovat cíleně. Bez cvičení a testů to zkrátka nepůjde, ostatně, tak je to skoro se vším. Procvičovat si francouzštinu můžete kdykoliv ve volných chvílích - například při cestě vlakem nebo autem či cestou do práce si můžete zkoušet pojmenovávat věci kolem Vás jejich francouzskými ekvivalenty a podobně. Čas Vám také ušetří procvičování na internetu. Programy jako chytreuceni.cz Vám opraví testy, s jejich pomocí můžete trénovat slovní zásobu i se učit slovíčka nová, dá Vám potřebné gramatické základy a k výuce můžete používat i libovolné učebnice. Celý program je vytvořen lektory, rodilými mluvčími i překladateli, kteří francouzštinu bravurně ovládají a o kvalitu se tak nemusíte bát. Využijte svých 28 dní zdarma k seznámení se s tímto programem!